10/06/2016

Moja kolekcja tatuaży

Cześć :)

Ktoś jakiś czas temu poprosił mnie o update moich tatuaży - uwierzcie lub nie ale jest ich już 12!
 Jak to mówią - gdy zaczniesz, nie zakończysz na jednym.
 Z każdego z nich jestem w 100% zadowolona, nie każdy koniecznie coś dla mnie oznacza, niektóre są tylko ozdobą ciała. 
Postaram się pokazać Wam je według daty zrobienia, od najstarszego do najnowszego.Mój pierwszy tatuaż, trójkąt, wykonany na 18-tkę. Symbolizuje opiekę ( zminimalizowane oko opatrzności ), jest również symbolem ognia. Obydwa znaczenia są dla mnie ważne, niosą ze sobą przesłanie. 
Zrobiony na karku, ból 2/10
Następny tatuaż jaki wykonałam to obrys króliczka z Alicji w Krainie Czarów. Od kiedy pamiętam byłam ogromną fanką Alicji, dlatego też postanowiłam zrobić sobie tatuaż symbolizujący tą książkę.
Zrobiony na ramieniu tuż nad zgięciem ręki, ból 4/10Napis "awaken", również bardzo symboliczny dla mnie. Ból prawie zerowy.Szop, wykonany przez fantastyczną Karolinę Kubikowską na krakowskiej konwencji tatuażu. Jeden z moich ulubionych, to właśnie on zapoczątkował erę większych i odważniejszych tatuaży oraz spowodował poważną zajawkę sztuką tatuażu. Miejsce wykonania: kostka u nogi, ból 2/10Żuk, wykonany na zewnętrznej stronie przedramienia nad dłonią, symbolizuje ważność każdej istoty na naszej planecie oraz moją miłość do natury. 
Zrobiony w dzień próbnej matury z polskiego ( rzecz jasna której nie napisałam, bo postanowiłam spędzić ten dzień w krakowskim Kulcie :) )
Ból 5/10Maluteńka kotwiczka, którą prawie ominęłam, była pierwszym, własnoręcznie wykonanym tatuażem na sobie. Miejsce to kostka u nogi, ból zerowy.


W niedługim czasie do kotwiczki dołączył ten kwiat, również wykonany własnoręcznie. 
Nie ma żadnego znaczenia, jest to raczej forma ćwiczenia oraz ciekawości :)
Miejsce nad kostką u nogi, ból 2/10


Oto również tatuaże wykonane przeze mnie na sobie, forma ćwiczeń oraz inspiracji po stażu w Krakowie. Miejsce na kolanami, ból 3/10Ćma wykonana przeze mnie na sobie, była owocem zakupu nowej maszynki i oczywiście ciekawości jej działania. Miejsce to łydka, ból 2/10
( Generalnie wszystkie tatuaże wykonane przeze mnie były mniej bolesne, co zapewne wynikało z podekscytowania ;) ) Grzybki z filiżanką ( znów motyw Alicji, jednak niektórzy widzą tu grzyby halucynogenne :> ), wykonane przez fantastyczną kudu z krakowskiego Kultu, jedyne w swoim rodzaju, wykonane na konwencie tatuażu w Krakowie. Miejsce to wewnętrzna strona przedramienia, ból 6-7/10 ( pod koniec, podczas kładzenia koloru, myślałam że nie wytrzymam, ale byłam dzielna ) 
Mój ukochany, największy jak do tej pory tatuaż, wykonany przez Asie z Lucky Tattoo, cudem zarezerwowałam termin. Wzór zobaczyłam dopiero 20 min przed samym wykonaniem, jestem zwolenniczką spontanicznych tatuaży oraz ufam Asi. Czas tatuażu był krótki, bo zajęło to tylko 3 godziny, ale za to ból był mega ciężki do zniesienia, szczególnie pod koniec, kiedy to moja skóra była już zmęczona. Ból oceniam na 7/10.

Po tym tatuażu zachorowałam, ale byłam na to mentalnie przygotowana, bo Asia ostrzegałam mnie, że często tak bywa przy tak dużych tatuażach.Ostatni skarb, wykonany przez znajomego, który sie uczy w krakowskim Rock n Rollu, niesamowicie utalentowanego Dominika (znajdziecie go na fb i insta jako "Hated by mum") 
Ból był mega ciężki do zniesienia (co zapewne wynikało z osłabienia organizmu po chorobie), około 7-8/10. 
Miejsce tatuażu to łydka od zewnętrznej strony.

To by było na tyle z mojej "kolekcji". 
Oczywiście mam w planach o wiele, wiele więcej, ale jak na ten moment daje odpocząć mojej skórze i skupiam się na "kaleczeniu" innych ;) 

Który z nich przypadł wam najbardziej do gustu? A może wy macie jakieś przeżycia związane z tatuowaniem, którymi chcielibyście się podzielić?

Całuje Was ciepło !
xoxo
Emilia

1 komentarz:

  1. Zdecydowanie moim faworytem jest cma wykonana przez Ciebie z tym serduszkiem! Mam nadzieję, że kiedyś zrobisz mi coś podobnego :) jak tylko wybiorę się do Krakowa a Ty znajdziesz czas! :)

    OdpowiedzUsuń