1/07/2016

Warto Kochać Siebie

7-01-2016Warto Kochać Siebie.

Oto siedmio stopniowa ścieżka, która pomoże ci pokochać siebie:

 • Stań się uważny Ludzie którzy kochają siebie są w stanie wysłuchać tego o czym myślą, co czują i czego pragną zamiast słuchać tego, czego oczekują od nich inni.
 • Skup się na tym czego potrzebujesz, a nie czego chcesz Czasem rzeczy których pragniemy nie koniecznie są rzeczami które potrzebujemy w danym momencie. Miłość , radość czy zdrowie są ważniejsze od dóbr materialnych kupowanych kompulsywnie i bez zastanowienia. 
 • Ćwicz dbanie o siebie Ludzie którzy dbają o siebie i o swoje podstawowe potrzeby, tworzą silną więź z własnym „ja” a co za tym idzie – prowadzą lepsze życie. Odżywiaj swoje ciało zdrowym, świeżym jedzeniem, prowadź aktywny tryb życia, wysypiaj się i nie zapominaj o 2 litrach wody.
 • Wprowadzaj zasady Odłącz się od rzeczy czy też ludzi którzy nie pomagają ci w stawaniu się lepszą wersją samej siebie. Naucz się mówić nie rzeczom, które ci w żaden sposób nie służą i w których nie czujesz się komfortowo.   
 • Afirmuj Afirmacje mają potężną moc w poprawianiu jakości twojego życia i tworzeniu przestrzeni na miłość. Zarówno każdego ranka jak i wieczora wypełniaj swoja głowę pozytywnymi myślami i pamiętaj – myśli kreują twoją rzeczywistość.
 • Wybacz sobie Często winimy siebie za coś , co tak naprawdę było poza zasięgiem naszej kontroli. Pogódź się z przeszłością aby stworzyć pozytywną teraźniejszość jak i przyszłość. Pamiętaj – nie ma czegoś takiego jak porażka, każde doświadczenie to swojego rodzaju lekcja z której należy wyciągnąć wnioski i ruszyć dalej przed siebie. 
 • Zaufaj intuicji Żyjąc intuicyjnie uczysz się zaufania do samej siebie oraz nabywasz umiejętności wsłuchania się we własne potrzeby. Kto inny jak nie ty wie, czego tak naprawdę potrzebujesz i jaki jest twój cel ?


2 komentarze:

 1. Kochanie siebie to podstawa :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Przydatne wskazówki, obecnie szczególnie dla mnie. Dziękuję :)

  OdpowiedzUsuń