12/11/2013

Thoughts

Jedna z kartek znaleziona podczas szperania w starych pamiętnikach
Łezka zakręciłą się w oku

Podczas ciągu obowiązków, zajęć, wyzwań, biegu, pośpiechu, wartości dyktowanych przez społeczeństwo i media tak łatwo się zatracić.Zapomnieć, pominąć, odłączyć się.
 Utracić Duszę.

Wymagania stawiane w stosunku do siebie, często wygórowane i bezlitosne niszczą to, nad czym tak naprawdę każdy z nas powinien popracować - nad dobrym, czułym, wrażliwym, współczującym, wdzięcznym sercem.
Czy jest coś ważniejszego od niesienia pomocy tam, gdzie jest ona potrzebna? Czy nowa para spodni, modna torebka, płaski do granic możliwości brzuch z głodu przyniesie coś dobrego dla Świata?

Patrząc z własnej perspektywy - im więcej w głowie siedzi myśli " Chcę, chcę, chcę, chcę" tym bardziej jestem nieszczęśliwa.
Czasem wystarczy się zatrzymać, oglądnąć dookoła i posłuchać. Nie ludzi , którzy rzekomo wiedzą lepiej od nas, rodziców czy nauczycieli - wystarczy posłuchać siebie. Jak to zrobić ?
Zaufanie  -tylko to przychodzi mi na myśl. Zaufanie do tego co w sobie nosimy.

Pozostaw schemat manekina, ślicznej buźki - postaw na to, co głębiej. Masz to , nawet jeśli już dawno o tym zapomniałeś.Pokochaj tą cząstkę siebie i daj jej wypuścić plony na zewnątrz.

A co u mnie?
Próbuję wiązać koniec z końcem wyczekując świąt, dać z siebie tyle, na ile mam siłę.
Kombinuje, głowię się i wyczekuję

zamiast zaufać.

Siedzę w za dużej, ulubionej bluzie z Ciasteczkowym Potworem ( jednocześnie głaszcząc mojego własnego Ciasteczkowego Potwora.), czytam po raz drugi "Alchemika", wylewam siódme poty z panią Chodakowską, żyje aktywnie i - szczerze powiedziawszy - moje ciało nie czuło się tak dobrze.
Przydałoby się tylko wyłączyć niecierpliwy głosik i zastąpić go miłością, czułością i pokorą.
Dam radę ;)Ktoś zadał mi pytanie na Ask'u odnoście moich postanowień noworocznych.I postanowiłam ,że w tym roku zrobię troszkę inaczej. Napiszę 12 cech mojego charakteru które wymagają uregulowania, ulepszenia czy dopracowania i każdego miesiąca będę starać się pracować nad jedną ( albo nad kilkoma).
Myślę, że to o wiele lepsze postanowienie niż to typu " Będę się więcej uczyć", czy " Będę sprzątać pokój częściej".
Nie będzie to na pewno łatwe, bo kto lubi przyznawać się do własnych słabości i wad? Myślę jednak że to będzie świetna lekcja dla mnie i mojego ego, które trzeba powoli uciszać ,żeby nie wyrządzało więcej szkód niż jest już na Świecie.Trzeba jeszcze nadrobić zaległości do szkoły, tak więc następne dni szykują się pełne reniferów, śnieżynek i świątecznego nastroju , bo zaniedbałam sprawę Świątecznej kartki na zajęcia projektowania.


                                        Kocham tą piosenkę, ponadczasowa i niezniszczalna. <3

Do usłyszenia moi kochani,
Całuje Was mocno i ciepło ( no może nie aż tak ciepło, bo sama marznę )

xoxo
Emilia

PS. Ale emocjonalna notka, wybaczcie tych refleksji, po wieczornym spacerze musiałam to z siebie wyrzucić .

3 komentarze:

 1. Masz talent :)

  PS. Też odliczam dni do świąt. A raczej do przerwy od szkoły, bo walka o stuprocentową frekwencję działa na mnie destruktywnie :/

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetny pomysł na "wyzwanie" noworoczne. Trudne, ale ciekawe i przydatne! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Masz niesamowicie "kolorową" duszyczkę,w Twych postach widzę siebie,widzę podobieństwo w naszych walkach codzienności.Jestem ogromnie szczęśliwa że są jeszcze tacy ludzie jak Ty,chociaż Cię nie znam,ale widzę,w sposobie tworzenia bloga-e jest on prawdziwy,zgodny z Tobą a nie z czytelnikami.Przesyłam link do mojego bloga http://xcalciumsipper.tumblr.com/ (chociaż nie wiem czemu,nikt o nim nie wie).Pozdrawiam,życzę wytrwałości z walką ze złem :)

  OdpowiedzUsuń