11/03/2013

Never stop dreamingGłęboko wierze, że każdy człowiek stworzony jest aby czuć się szczęśliwie i żyć życiem swoich snów.
Każdy ma prawo do swoich wyborów, starań, dążenia do spełniania marzeń i celów.

Czasami dopada nas chandra, depresja, strach, niewyjaśniona złość, brak chęci do działania. Skąd to wszystko się bierze?
Żyłam tak wiele lat - wegetując.
Teraz gdy zasypiam wieczorem nie mogę się doczekać dnia następnego - wstaje pełna pozytywnej energi życia.
Każdy odgrywa jakąś ważną role w tym wielkim procesie jakim jest życie. Każdy ma swoją drogę, Własną Legende, jak mawia Paulo Coelho w " Alchemiku".

Przez całe życie słuchałam sie opini innych przez co żyłam jak pączkująca róża pod szklanym kloszem. Najbardziej raniące jest gdy nasi najbliżsi właśnie tworzą ten klosz a my żyjemy w nieświadomości, ze TAK WCALE NIE MUSI BYĆ.

Jako dzieci jesteśmy wolni, robimy wszytsko co nam sie podoba, słuchamy się wewnętrznego głosu. Z wiekiem jakby głuchniemy - słuchamy wszystkiego na około zapominając o najlepszym kompasie którym jest nasze serce. Reklamy, gazety, ludzie - to wszystko tworzy iluzje szczęścia." Musisz", "Tak trzeba", "Powinieneś", "Teraz" , "Natychmiast", "Szybko", "Nie czekaj "- Czy właśnie o to w tym chodzi? Oczywiście że nie. W życiu nie chodzi o gonienie za iluzją szczęścia. Bo nasze szczęście znajduje się w nas.

 Ja czuje że żyje gdy działam - pomagam innym, udoskonalam siebie, pracuje nad słabościami, wspomagam moje zalety i talenty.

Oto kroki jakie ja podjęłam do samorozwoju i większej satysfakcji z każdego dnia:

1.) PRZESTAŁAM MARNOWAĆ CZAS
Ile czasu dziennie poświęcasz czas na oglądanie telewizji lub stron internetowych i tylko wzdychasz " Ach, ale oni mają szczęście, ja na to nie zasługuje aby tak wyglądać/ tak żyć/ to mieć" ?
Chce ci coś uświadomić. Teraz, w tym momencie jesteś godny/godna na to by robić co kochasz i mieć co tylko chcesz. Jesteś wystarczająco dobry i zasługujesz na wszytsko o czym marzysz.

2.) DZIAŁAJ
Wiesz jak osoby które podziwiasz osiągnęły to o czym ty codziennie marzysz? Ciężką pracą, wysiłkiem, rozwojem i cierpliwością. Tak, tak wiem. Cierpliwość. Każdemu jej brakuje. Ale mam świetną wiadomość - wszystko można wypracować.  Właśnie na tym to polega - życie chce od nas wysiłku ! Charakter jet jak ciało - bez pracy nie ma kołaczy.

3.) POZYTYWNE MYŚLENIE I WIARA
Pozytywne myślenie jest jak wielki silnik napędzający mnie do motywacji i radości. Jest lepsze niż 10 kubków kawy ! Wstaje rano, przecieram zaspane oczy i myślę - dziś rodzi się cudowny, nowy dzień. Wiem, że z każdym dniem jestem doskonalszym człowiekiem .
A co kiedy dopada mnie markotny humor i niechęć? Wierze - mocno wierze że po burzy wychodzi tęcza. Dziś poleżę w łóżku i poużalam sie nad sobą - najwyraźniej tego dziś potrzebuje by następnego dnia wstać z podwójną energią . Wybaczam sobie że jednego dnia nie wszytsko poszło po mojej myśli - zawsze można zacząć od początku, tym razem zrobić wszytko lepiej.

4.) NAUKA NA BŁĘDACH
 Życie jest jak szkoła - każdego dnia uczymy się czegoś nowego . Dajmy sobie prawo do popełnienia błędów i do porażek - każda chwila słabości buduje nas cegiełka po cegiełce .  Aby dom był mocny, potrzeba dobrego planu, mocnych fundamentów , stabilnej konstrukcji i grubych ścian.

Żyje świadomie ;)Jeszcze filmik z niesamowitym Nickiem Vujcicem, który odmienił moje spojrzenie na świat o 360 stopni.:

                               

3 komentarze:

 1. Dziękuję za komentarz .Polecasz jakieś książki podobne do sekretu ?
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest mnóstwo - wystarczy poszukać na półkach z samorozwojem. Ja kocham "Siłe", "Potęga młodości", "Pokochaj swoje ciało , Pokochaj swoje życie.",

   Usuń