11/22/2013

TGIF

Thank God Is Friday!Jak zwykle z niecierpliwością wyczekuje weekendów, kiedy to rano, bez pospieszania zjem porządne śniadanie, uwolnię endorfiny z Mel B i zasiądę do rysowania. Nie ma silniejszego uczucia kiedy ten, gdy odlatuje z ciała i wchodzę w kartkę. Jak u  pisarza ręce dyktują kreski, linie ale także słowa, które często lubię wplątywać w obrazki .

Zapewne w niedziele przypomnę sobie, ze trzeba zrobić 20 zdjęć analogiem na zajęcia fotografii i ze „Dziady” leżą nietknięte w szufladzie. Hah, szkoła <3

Jestem taka niesamowicie wdzięczna światu ze kiedy przychodzą gorsze dni, załamania i rozterki ,
to z tych czarnych chmur pojawiają się promyki słońca.
 Nie ma się co oszukiwać – każdy czasem łapie taki dołek, ze wydaje mu się , że już głębiej nie może upaść, ze wszystko traci sens i ogólnie Wielki ciemny Kanion.

 I wtedy przychodzą wyniki z II Międzynarodowego Biennale Autoportretu i okazuje się, że tylko ja i moja koleżanka z całej naszej szkoły zdobyłyśmy wyróżnienia. Wyobrażacie sobie?

Oddając prace w sierpniu nawet nie marzyłam o tym , że wyślą je. Przechodziłam po korytarzu na którym leżały wszystkie biorące udział prace z naszej szkoły i z wstydem patrzyłam na moje . I w ten poniedziałek słyszę, że otrzymałam wyróżnienie. Konkurowałam z mega utalentowanymi ludźmi z szkoły, przy których rysunkach dosłownie gęba opada. Każdemu.

To jest niesamowite uczucie, kiedy taka gwiazdka spada z nieba całkowicie nieoczekiwanie, właśnie wtedy, kiedy tego potrzebujemy. Czekam na drugą połowę lutego, kiedy to pojadę zobaczyć która dokładnie praca została wyróżniona.
Wieczorem odbyłam mega relaksujacą kąpiel przy świeczkach pod pierzynką z piany powstałej z kremowego mydła firmy Ziaja. Ostatnio wypatrzyłam sobie to nowe cudeńko w Rossmanie i czuje się teraz jak Wenus z Milo ( tyle że mam obie ręce).


Ogromnie polecam - u mnie bardzo szybko znika i co 2 tygodnie dokupuje nową, wielka butle. Skóra jest gładziutka a zapach jest niesamowity.


A co, należy mi się chwila relaksu po długim ,męczącym, wypełnionym sprawdzianami tygodniu.

Niedługo podam wam także świetny i banalnie prosty przepis na owsiane, zdrowe, lekkie muffinki, które piekę jak zawsze w weekend. ( i w tajemniczy sposób znikają w ciągu jednego dnia )

Polecam każdemu chwile " tylko dla siebie" - pomaga uspokoić dusze, odciąć się od problemów i trosk i skupić się na odprężeniu. Nie dajcie sobie wmówić ze jesteście egoistkami - każdy zasługuje na małe i duże przyjemności

Love you <3
xoxo
Emilia

2 komentarze:

  1. Tym postem zachęciłaś mnie bym dziś w ten sposób spędziła wieczór ,bo naprawdę padam na twarz :) Gratuluję wyróżnienia .Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  2. I jak zwykle formuje mi się ogromny banan na twarzy po przeczytaniu Twojego postu, panno Wenus ♥
    Gratuluję Ci w pełni zasłużonego wyróżnienia. Obyś nigdy nie przestawała tworzyć, bo inspirujesz mnie niesamowicie! Staram się nie zazdrościć Ci talentu, chociaż czasem jest ciężko, ale zdecydowanie Twoja pozytywna i życzliwa aura zwycięża nad moją ciemną stroną.

    OdpowiedzUsuń