6/26/2014

Beatstock Festival


Cześć kochani !

Ostatnio zostałam poproszona o współprace przy projekcie " Beatstock festival - gdy jedzenie staje sie wyzwaniem ". Wiem, że wiele z wam boryka się/ borykało z zaburzeniami odżywiania. Jest to temat tabu, często pomijany oraz uważany za nie ważny.
 Jako osoba która uważa ze każdy ma prawo żyć życiem marzeń , chciałam wesprzeć tą akcje ! Im więcej szczęśliwych ludzi na świecie, tym lepiej ;)

Gdy Jedzenie Staje Się Wyzwaniem, czyli walka z zaburzeniami odżywiania na Polach Marsowych we Wrocławiu.
Dlaczego niektórzy potrafią odchudzać się z głową a inni popadają w obsesję? Dlaczego ktoś, ważąc niecałe 30 kilo, zjada dziennie 100 kalorii albo spożywa 100 razy tyle, po czym wszystko zwraca?
Czy wiesz, że 10% dziewcząt oraz kobiet i około 6% chłopców tudzież mężczyzn zmaga się z chorobami takimi jak anoreksja czy bulimia? Czy wiesz, że śmiertelność anoreksji bez leczenia wynosi około 20%?
Powyższe pytania dotyczą zaburzeń odżywiania, które w dzisiejszym społeczeństwie są okryte kurtyną tabu. Fundacja Przyjaciół Dobrych Inicjatyw, której celem jest ochrona zdrowia poprzez organizację życia kulturalnego, chce w tym roku zmienić postrzeganie tychże chorób. Swój cel zamierza osiągnąć poprzez stworzenie wydarzenia społeczno – kulturalnego o nazwie Gdy Jedzenie Staje Się Wyzwaniem. Event odbędzie się 23. Sierpnia na Polach Marsowych we Wrocławiu, a wstęp będzie wolny. 
Fundacja pragnie przybliżyć prawdziwy obraz głodu, ukazać jak wielopłaszczyznowe i skomplikowane są zaburzenia odżywiania, gdzie jedzenie wcale nie jest istota choroby a jedynie objawem. W Polsce nie odbyła się dotychczas żadna kampania społeczna nt. zaburzeń odżywiania, nikt nigdy nie dotknął tego problemu. Gdy Jedzenie Staje Się Wyzwaniem będzie pierwszą aktywną akcją poruszającą to trudne zagadnienie.
Fundacja przewiduje kilkanaście projektów kulturalnych ukazujących, na czym polegają i jak wyglądają choroby takie jak anoreksja czy bulimia, m.in pierwsza w kraju wystaw ukazująca sylwetki kobiet, które po wielu latach choroby dziś mogą powiedzieć "wygrałam". Do tego dochodzi też panel dyskusyjny z udziałem psychologa, a także osób, które na własnej skórze doświadczały zaburzeń. Na Polach Marsowych będą miały miejsce też wykłady psychologów, dietetyka, instruktora jogi, oraz warsztaty budujące samoświadomość ciała i własnego ja.
Gdy Jedzenie Staje Się Wyzwaniem odbędzie się 23. sierpnia na Polach Marsowych we Wrocławiu, wstęp bezpłatny w godzinach 11:00 - 16:30. 


Ja wole nie nazywać tego walką, a raczej drogą - każdy ma wolną wole i może wybrać - ale stać w miejscu lub uganiać sie za przeszłością, albo iść do przodu, otwierać nowe drzwi i ŻYĆ.

Wybieram życie. 
Wstawanie rano z uśmiechem na ustach, bycie wdzięcznym, poranny spacer lub jogging, pasje, podróże, pisanie, inspiracje, decyzje, ludzi, sztukę, mode, rozwój, miłość, dobro. I tego właśnie pragnę . 

Masz wybór. A głos w głowie to tylko głupi głos, mniej ważny niż twoja dusza. 
Jako człowiek możesz dokonać niemożliwego. 
Wierze w nieskończone możliwości każdego z nas - moje i twoje.

Wybierz życie.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz